برای بسیاری از ما که سال گذشته را در قرنطینه گذرانده و در خانه کار کرده‌ایم، بازگشت به فضای کاری مشترک باعث می‌شود که قدر حریم خصوصی خودمان را بیشتر بدانیم و برای آن دلتنگ شویم. در عین حال که تعاملات تیمی برای خلاقیت امری حیاتی است، حریم خصوصی نیز (در کنار خلاقیت) برای داشتن بهره‌وری بیشتر لازم است. و این امر فلواسپیس پاد (Flowspace Pod) مایکروسافت را به پیشنهادی فریبنده تبدیل می‌کند که در طول روز کاری و در یک محیط اداری/استودیویی مبتنی بر تیم، برای لحظاتی یک حریم خصوصی را برای ما فراهم می‌کند.

تمرکز بالا در فلواسپیس
فلواسپیس پاد که توسط تیم مایکروسافت آفیس و به رهبری آنتون اندروز، برنده‌ی جایزه‌ی Best of the Best Red Dot Award در سال 2021 طراحی شده است، اتاقک‌هایی نمدی به شکل پیله هستند که در آنها یک صفحه نمایش فوق‌العاده بزرگ به سبک سرفیس استودیو که با یک صندلی و میزی باریک همراهی می‌شود، خودنمایی می‌کند.

چراغ‌های LED در پس‌زمینه فضای داخلی آن را نورپردازی می‌کنند، در حالی که صفحه‌های کناری قابل تنظیمی که شبیه گوش‌های فیل هستند از غلاف خود بیرون می‌آیند و در صورت نیاز حریم خصوصی بیشتری را مهیا می‌سازند.
این‌طور به نظر می‌رسد که چیدمان ساده‌ی مبلمان نشان از این دارد که این فضای کاری برای استقرار دائمی در نظر گرفته نشده است، بلکه به عنوان یک پناهگاه گاه‌به‌گاه در هنگام نیاز به کمی خلوت طراحی شده است. یا همان‌طور که توسط خود تیم توضیح داده شده است: «پناهگاهی برای تمرکز و کار عمیق در محیط‌های کاری ترکیبی با تعاملات خیلی زیاد، که در آن، زمانِ کار انفرادی ارزشمندتر می‌شود.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *